Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

Suveseminar liikmetele

Suveseminar 2013 - Marguse Puhkekeskuses, Otepääl

Suve algust tähistav Eesti Reumaliidu traditsiooniline suveseminar toimus seekord ligi 70 osalisega looduskaunis Marguse puhkekeskuses, Valga maakonnas, 1.-2. juunil. Eriliselt oli meil vedanud ilmaga, päike soojendas Otepääd kogu nädalavahetuse. Puhkekeskuse territooriumil oli kaunis Marguse paisjärv ning maalilised vaated Lõuna-Eesti maastikule. Seekordne suveseminar keskendus alternatiivmeditsiinile, utsitades inimesi rohkem kuulama oma keha sisehäält ning leidma abi loodusest meie ümber. Eesti loodus on kaunis, mitmekülgne ning helde!

1. juuni hommikul saabusid alguspunktidest Tartu ja Tallinn Marguse puhkekeskusesse Otepääl kaks bussi, mis olid täis liikmeid, keda teekonnal aina juurde lisandus. Registreerumise ning lühikese asukohaga tutvuse järel kuulasime tervituskõnesid Eesti Reumaliidu juhatuse esinaiselt Ülle Kullamaalt, juhatuse liikmelt Hele Lemettilt ning liikmeprogrammi koordinaatorilt ja ürituse korraldajalt Kadri Kokkalt. Tõotas tulla tore ja sisukas suveseminar!

Maitsva lõunasöögi järel esines massöör ja nõustaja Laine Laas suveseminari populaarseima loenguga „Loodus – jõud meie keha toeks“. Loeng andis rohkesti põnevaid ja kasulikke teadmisi looduslikeks valikuteks ihuhädade leevendamisel. Kirja said pandud tõmmiste retseptid liigestele ja kõõlustele. Loodus pakub abi nii kõrvetiste, palaviku kui ka põletike vastu. Uusi teadmisi täiendasid juba kodus  valmistatud kanged tõmmised, mis publiku seas ringi käima lasti.

Tõmmiseid saab valmistada praktiliselt kõigest – alustades tammetõrudest ja lõpetades sipelgatega! Laine Laas utsitas kõiki usaldama oma sisetunnet ning tihemini pöörduda looduse poole, kuna vanarahvatarkused on toiminud juba aastasadu- ja tuhandeid. Kaasahaarava loengu jagas  virgutavate harjutuste abil kahte osasse Natali Taevere.

Päeva teiseks loenguks suundusime murule, kaenla all matid, millel mugav istuda. Võimlemisterapeudid Heli Mõistus ja Aime Jaanisoo tõid kuulajateni jaapanist pärinevad Shindo venitusharjutused, mis on lihtsad ja tõhusad. Shindo`s lähtutakse sarnaselt teiste idamaiste traditsioonidega sellest, et eluenergia liigub meis energiakanalites ehk –meridiaanides. Kui energia voolab takistusteta, oleme terved ja teovõimelised, tõkked energia liikumise teel viivad aga tasakaalutuse ja tervisehäireteni.

Terapeutide juhtimisel aidati kõigil osalistel õiged asendid kätte saada, et harjutustest maksimaalset mõju saada. Väga mõnus oli kaunil suvepäeval õues venitusharjutusi teha!

Hingetõmbepausile ning muljetamisele järgnes kosutav õhtusöök. Mõlemal päeval oli võimalus osaleda ka loteriis, mille iga loos võitis! Õhtul võtsime kokku esimese päeva muljed ning panime küdema saunad. Hüva leili jätkus pikemaks ajaks! Esinema tuli kahemeheansambel REMIX Tartust, kes mängisid nii aeglasemaid kauneid palu, kui ka kiiremaid hästituntud laule, mis nii mõnelgi kuulajal jala tatsuma panid.

Peagi jagasime osalejad nelja suuremasse rühma ning alata võis viktoriin. Küsimused puudutasid nii meid võõrustavat Otepääd, kui ka Eesti Reumaliitu. Ajude ragistamist ja meenutamist oli küllaga ning suurele osale küsimustele sai kamba peale ka vastused leitud.

Teise päeva hommikusöögile järgnes päeva sissejuhatus Kadri Kokkalt ning uus päev võis alata! Tõlliste ja Õru valla perearsti kohusetäitja Martin Ruumet tegi kokkuvõtte toitumisalasest uuringust China Study. Uuring kinnitab, et taimsel toidul baseeruv dieet võib oluliselt vähendada kasvajate teket.

Suveseminari viimaseks loenguks oli tootekonsultant Tiina Larionovi loeng aaloe tervendavast mõjust liigestele. Aaloe on rikkaliku ajalooga küüslaugu ja sibula „sugulane“ ning on küps 3-4 aastaselt. See imeline taim kaitseb  eelkõige epiteelkudesid. Antioksüdandid võitlevad vabade radikaalidega ja misläbi see mõjub ühtviisi hästi nii nahale kui seedelundkonnale, kuna puhastab organismi jääkainetest. Samuti on aaloel looduslik põletikuvastane ja antibakteriaalne mõju. Positiivne mõju on taimel ka immuunsüsteemile, mis saavutab tasakaalu ja kooskõla ning kaitseb organismi mitmesuguste kahjulike faktorite eest. Tutvusime ka Forever Living toodetega, mis baseeruvad aaloel.

Koduteekonnale eelnes mõnus lõunasöök. Kätte said jagatud ka loterii peaauhinnad – kolm 13-eurost kupongi Helsingisse ja tagasi ning kaks reisi Helsingisse ja tagasi kahele. Palju õnne võitjatele!

Suveseminari 2013 võib lugeda igati õnnestunuks, kuid miski sellest poleks saanud võimalikuks ilma Teieta, kallid tulijad! Loodame, et nautisite suve algust Otepääl ning naasesite koju meeldivate mälestustega. Suur tänu kogu meeskonna poolt ning kohtume järgmisel aastal uuesti!

Suveseminar 2012 - Kloogaranna noortelaagris

Selle suve suveseminar toimus Kloogaranna noortelaagris 01.-03. juuni. Ilmast hoolimata veetis ligi sada reumaliikumise aktivisti toreda nädalavahetuse mere ääres.

Esimesel päeval keskenduti eelkõige välimusele, mis on ju hea tuju alus! Külas käisid särtsakas meigikunstnik Teele Russmann, kes tegi puust ja punaseks selgeks hea meigi alused meie oma publiku seast leitud modellide peal. Hea meik pole midagi väärt ilma õige soenguta ja nippe juuksehooldusest jagas seminarist osavõtjatele juuksur Allar Koort. Pärast virgutuspausi jätkus Tia Mere ettekanne hambaproteesidest. Esimese päeva lõpuks sai ilumeel treenitud.

Teisel päeval keskenduti hingeelule ja vaimule. MTÜ Minu Tasakaal spetsialistid viisid läbi töötubasid, mis ergutasid meeli. Võrdselt hästi hindasid osalejad muusika-, liikumis– ja kunstiteraapiat, samuti psühhodraama, individuaalnõustamise ja meditatsiooni töötubasid, mis said osaljeate poolt väga positiivset tagasisidet.

Kolmandal päeval tuli arutlusele teemasid siit ja sealt. Populaarsemaiks kujunesid psühholoog Toivo Niibergi töötoad suhtlemise kuldreeglitest ning perede koostegevusest ja kroonilise haigusega hakkama saamisest. Paralleelselt toimusid ka töötoad artiklite kirjutamisest ja ajakirjanikega suhtlemisest, mida juhtis Kerttu Rakke, ning Marek Jaaksoni ja Janek Muru juhitud esitlus sponsorluse teemadel.

Unustada ei saa ka õhtuseid programme. Esimesel õhtul nautisime Erich Kriegeri etteastet ja teisel päeval lõbustasime üksteist - iga ühingu poolt oli ette valmistatud taidlusvoor ja tantsulood.

 

Suveseminar 2011 - Toilas

Eesti Reumaliidu Suveseminar 2011 toimus 03.-05.06.2011 Toila SPA-s. 12 liikmesorganisatsioonist, tegevmeeskonnast, juhatusest ja vabatahtlikest abistajatest tuli looduskaunisse Ida-Virumaa maakonda kokku 110 inimest.

Tervisesõpradele mõeldud paigas olid ideaalsed võimalused oma väsinud keha ja vaimu uute teadmiste ning mõnusate protseduuridega turgutada. Lisaks teabepäevadele toimusid kolmel päeval palju uusi ning huvitavaid loenguid taastusravist, nahahooldusest ja südame tervisest. Laupäeva õhtune pidulik õhtusöök erinevate mängude ja viktoriinidega möödus linnutiivul ning pühapäeva algas ERL uue arengukava vormimise teemadel. Rohke osalusega Suveseminari korraldamine oli vajalik selleks, et mitteformaalses seminari vormis peetava koolituste raames toimuvates tööttubadest saaks korraldajad osalejatelt võimalikult täpset interaktiivset tagasisidet ja lektorid saaksid põhjalikult teemat käsitleda. Samuti oli oluline, et seminaril osalenud liikmesühingud said omavaheliset koostööd tõhustada, kogemusi vahetada ja informatsiooni edastada.

 

Suveseminar 2010 - Saaremaal

2010. aasta juuni esimesel nädalavahetusel toimus Saaremaa kadakate vahel juba viiendat aastat Suveseminar, mis on suunatud Eesti Reumaliidu liikmetele. Sel aastal otsustati külastada Saaremaa Reumaühingu, kui Eesti Reumaliidu kõige noorema ühingu kodukanti ning seminari peateemaks oli luu- ja liigesehaigustega kaasuvad haigused.

Töökat kahepäevast reisi saatis päikesepaiste Tehumardi puhkekeskuse kompleksil. Kerge unega varajastele ärkajatele ei olnud öösel kell kolm Lõuna-Eestis bussi peale astuda mingi probleem ning koos Põhja-Eesti inimestega astuti virksalt juba 10:00 praamile. Laupäevast päeva jääb meenutama loeng dr Helvi Koppeli esituses, tutvumine kohaliku loodusega ja õhtune Saaremaa-teemaline viktoriin. Pühapäev algas virksa võimlemiskavaga reumaatilistele haigetele Pavel Afanasjevi õpetusel, millele järgnes maitsev hommikusöök. Turgutatud ja toidetud keha otsis automaatselt istet järgneval loengul, mille teemaks oli kroonilise haige vaimne tervis. Dr Kaja Sepa äärmiselt huvitav loeng rääkis kroonilisest haigusest tingitud psüühilistest häiretest ja peamiselt esinevatest haigustest. Loengu vältel said kuulajad proovida mitmeid erinevaid nägemisteste ning lõpuks lahendada ka nupuka sõnademänguna tunduva viktoriini. Naerulsui esitati lugejale veel mitmeid küsimusi enne kui lõunalauda istuti. Nädalavahetus hakkas lõppema ning ees terendas (pikk) sõit kodu poole. Ergutatud meelil asuti kotte pakkima ja pagasit laadima, sest kahe bussiga tulnud osalejaid oli sellel aastal kokku 13 ühingust 95 ringist. Seejuures tuleb tänada kahte vahvat ja lõbusat bussijuhti, Uunot ja Vellot.

Kokkuvõttes õnnestus juubeli Suveseminar üle ootuste ning üritust jääb meenutama vabatahtlike meisterdatud kadakased meened, maitsev toit, soojad tunded, kaunis loodus ning huvitavad loengud. Suur tänu kõigile osalejatele, esinejatele, korraldajatele ja noortele vabatahtlikele!