Reumaõe infoliin  6414 418. Ida-Tallinna Keskhaigla reumaõed vastavad infotelefonile tööpäeviti 10.00-15.00.   Loe edasi
1

Käimispäev juba septembris!

Kutsume kõiki osalema Eesti Reumaliidu 14. Käimispäevale, mis toimub 1. septembril Tallinnas Kadrioru pargis ja Eesti Kunstimuuseumi ruumides. Üritus algab hommikul kell 10.00 avasõnade ja radade tutvustamisega ning lõpeb kell 15.00 toreda muusikalise kontserdiga.

Ürituse päevakava: 
 
10.00 Ürituse avamine
11.00 Stressijuhtimise loeng "Õpi lõdvestuma, et olla terve" - MTÜ Psühholoogiline Kriisiabi
12.00 Töötuba "Loomulik hingamine" - MTÜ Psühholoogiline Kriisiabi
12.00 Loeng "Arvutitöökoha kohandamisest ja ergonoomikast" - Marit Pajulaid
12.00 Soojendusharjutused ja radade tutvustamine
12.15 6 km start
12.30 3 km start
12.45 1 km start
13.00 Töötuba "Ergonoomiline  töökeskkond arvutiga töötajale" - Marit Pajulaid
13.00 Loeng "Osteoporoosi ennetamine ja toimetulek" - Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog dr Karin Laas
13.30 Venitusharjutused
14.00 Muusikaline pooltund
14.30 Loterii peaauhindade loosimine
14.50 Lõpusõnad
15.00 Ürituse lõpp
 
Korraldusmeeskonnal on õigus teha päevakava osas muudatusi!
 
Sellel aastal oleme tavapärasest rohkem rõhku pööranud lisaks käimisele ka üldisele vaimsele ja füüsilisele tervisele, pakkudes huvilistele võimalust osaleda vastavasisulistes loengutes ja töötubades. Tänavusel aastal  kuuluvad Käimispäeva programmi järgmised loengud ja töötoad:
 
Vaimne tervis ja stressijuhtimine
 
Stressijuhtimise loengu „Õpi lõdvestuma, et olla terve“ eesmärk on anda teadmisi lõdvestumise tervist säästvast toimest kõigile, kes on motiveeritud oma tervise eest hoolt kandma. Loengu teemadena käsitletakse eelkõige stressi- ja lõdvestusreatskiooni olemust, sümptomeid ning selle toimet tervisele. Samuti selgitatakse lõdvestumise rolli emotsionaalse, vaimse ja füüsilise tasakaalu taastamisel ning tervise säästmisel. Töötubadest „Teadlik hingamine“ ja „Aktiivne lõdvestumine“ esimeses praktiseeritakse loomulikku hingamist kui kõige lihtsamat ja kiiremat eneseabivõtet lõdvestusreaktsiooni esile kutsumiseks ning õpetatakse erinevaid hingamisharjutusi stressi ennetamiseks ja leevendamiseks. Teises nimetatud töötoas tutvustatakse aktiivse lõdvestumise tehnikat, mis viiakse läbi järk-järgulise lõdvestumise seansina. Loengu ja töötoad viivad läbi MTÜ Psühholoogiline Kriisiabi terapeudid.
 
Osteoporoosi ennetamine ja toimetulek
 
Loengu viib läbi Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog dr Karin Laas, kes annab ülevaate osteoporoosi levikust, ennetamisest ning sellega toimetulekust. Kohapeal saab densitomeetri abil mõõta luude hõrenemist.
 
Ergonoomiline töökeskkond
 
Ergonoomilise töökeskkonna loomine on hea eeldus töövõime säilitamiseks. Seepärast pakume osalejatele võimalust kuulata loenguid tööpaiga kohandamisest ja ergonoomikast, mis tutvustavad õigeid töövahendeid- ja asendeid. Töökeskkonnast ja ergonoomikast teeb ettekande Marit Pajulaid, kes viib läbi ka selleteemalise töötoa.
 
Muud tegevused
 
 • Securitas Eesti näitab üritusel, kuidas käib salvestamine läbi nutitelefoni ning tutvustab oma telgis erinevaid valveseadmeid. Lisaks räägitakse, kuidas valveseadmed töötavad ja palju muud toredat!
 • Reval Kondiitrid müüb kohapeal kondiitritooteid nt saiakesi, kooke, kohvi ja teed.
 • A. Le Coq müüb kohapeal erinevaid karastusjooke ja puhast joogivett.
 • Floating tutvustab kohapeal ja räägib kogemusi, kuidas floatingu (loe: hõljumine) kamber mõjub meeltele ja organismile, kuidas floatingut kasutada mediteerimisel ja lõdvestumiseks.
 • MMG Ravikeskused tutvustab kohapeal oma tegemisi. MMG Ravikeskused ühendab endas Taastusravi ja Õenduskodu Benita, Keila lähistel Harjumaal ning Taastusravi ja Hotell Wasa, Pärnus. Mõlemas keskuses pakutakse laiapõhjalist toetavat taastusravi ja tervise paranemist soodustavaid raviprotseduure, samuti rehabilitatsiooniteenust.
 • Takeda pakub kohapeal kõigile huvilistele võimalust mõõta luutiheduse näitajaid kannast, milleks kasutatakse densitomeetrit.
 • spordiajakiri Jooksja jagab kohapeal tellimuskuponge ning tutvustab lähemalt ajakirja sisu ja eesmärke.
 • Avon tutvustab kohapeal kõigile huvilistele erinevaid kehahooldustooteid.
 • Halimbus räägib magnettugitoodete mõjust inimese tervisele. Magnettugitooted mõjuvad teraapiana, mille korral mõjutatakse kudesid madalsagedusliku magnetväljaga, mis paraneb kudede mikrotsirkulatsioon. Omab valuvaigistavat, turseid alandavat ning põletikuvastast toimet, parandades samal ajal kudede verevarustust ning normaliseerides ainevahetust.
 • Forever Living Product tutvustab ja müüb kehahooldustooteid.
 • Jalakabinet OÜ soovib osaleda Käimispäeval, esitlemaks ortopeedilisi abivahendeid, liikumisabivahendeid, jalalabadiagnostikat ja diagnostika põhjal valmistatavaid individuaalseid tallatugesid.
 • Massaažiabi Terve ja Rõõmus osutab kohapeal massaziteenuseid.
 • Kohapeal on võimalik osta loteriid, mis maksab 2 € tükk ja nii nagu alati - iga loos võidab! Päeva lõppedes loositakse välja peaauhinnad! Peaauhindadega toetavad: Viking Line, Nordic Hotels Forum ja Floating.
 • Käsitöötelgis on võimalik omale soetada erinevaid käsitöötooteid.
 • Ürituse vahetusläheduses on olemas lastehoid, kuhu võib oma pisemad kaaslased jätta meie hoolsate vabatahtlike kätte.
 
Üritust toetavad: Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Sotisaal- ja Tervishoiuamet, Takeda, Roche, Axellus, Abbive, Pfizer, GlaxoSmithKline, Kumu Kunstimuuseum,  Tallink, 3M, Nordic Hotel Forum, Viking Line, ILUUM, Eesti Spordiselts Kalev, A. Le Coq, Securitas Eesti, ajakiri Jooksja, Selver, Avon, Tallinna Vesi, Balbiino, MMG Ravikeskused, Saku Õlletehas, Forever Living Product, Bonaparte Catering, Eesti Traalpüügi Ühistu, Kadarbiku Köögivili, Leibur, Europagar, Pagaripoisid, Reval Kondiitrid, Floating, Kohila Reumaühing.