Reumaõe infoliin 14408. Reumaõde Kersti Ossaar vastab infotelefonile tööpäeviti 9.00-16.00.   Loe edasi
1

EULAR

Euroopa Reumavastane Liiga (EULAR)

Eesti Reumaliit kuulub EULARi PARE katusorganisatsiooni.

Igal aastal osaletakse EULARl aastakongressil, kus kohtuvad tippspetsialistid nii ravi kui teaduse valdkonnast. Kolmepäevane üritus annab võimaluse interaktiivsele suhtlusele patsientide, arstide ja teadlaste vahel. Esinetud on nii suuliste kui posterettekannetega. Sügisel külastatakse PARE sügiskonverentse.

Osaletakse ka iga-aastasel EULARi poolt korraldataval esseekonkursil, mida korraldatakse aktiivse ühiskonnategelase Edgar Stene auks, kes hoolimata raskest anküloseerivast spondüliidist osales aktiivselt reumatoloogide ja patsientide vahelise koostöö arendamises. 2005.a. võitis konkursi Moonika King, loe eesti ja inglise keeles.

Uudis:

Osale EULARi poolt korraldatud Edgar Stene auhinna 2013.a. esseevõistlusel, selleks kirjuta kuni 2lk teemal "Üleskasvamine või vanemaks muutumine - minu saladus tervislikuks vananemiseks koos reumaatiliste või luu-ja lihaskonna haigustega". Essees kirjutage, mida te teete oma igapäevaelus oma haigusega koos tervislikult vananedes toitumine, liikumine, lõõgastusprogramm, meditatsioon, lõbu, pere või muu salajane! Loodame palju inspireerivaid näiteid! Essee (emakeeles) tuleb saata hiljemalt 31. detsembriks ERL juhatusele reuma@reumaliit.ee Eestist saadetakse parim essee edasi üleeuroopalisele konkursile, mille võitja saab kutse EULARI aastakongressile Madriidi 2013.a. juunikuus ja 2000 eurot.