Veebiportaal www.liiges.ee pakub lugejatele rohkelt informatsiooni ühe enamlevinud luu- ja liigesepõletikulise haiguse kohta - Reumatoidartriit. Eesti Reumaliit soovitab kõigil, kel on huvi eelpool mainitud haiguse kohta, tutvuda veebportaaliga vajutades siia. Loe edasi
Lugupeetud ReumaKirja lugejad! Eesti Reumaliit teatab, et lõpetab ReumaKirja väljaandmise! Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaaksoni kommentaar: "Selle viie aasta jooksul on ReumaKirja areng olnud märgatavalt hüppeline- ReumaKirja kaasautoriks on olnud kõrgharidusega ajakirjanikud (Kadi Hainas, Robert Hein), reumatoloogid (Piia Tuvik)reumaõed (Kersti Ossaar... Loe edasi
1
2

Osteoporoos

Järgnevad dokumendid on PDF formaadis (lugemiseks on vajalik Adobe Reader'i olemasolu).

OSTEOPOROOSIST (PDF-file'd lk lõpus)

Osteoporoos ehk luude hõrenemine on kogu skeleti haigus, millele on iseloomulik luutiheduse vähenemine ja luukvaliteedi halvenemine. Selle tagajärjel muutuvad luud hapraks ning suureneb luumurruoht. Osteoporoos ei põhjusta vaevusi enne luumurru tekkimist. Põlve-, puusa- ega muud jäsemevalud pole tingitud osteoporoosist.  

Osteoporoosist tingitud luumurd võib tabada ükskõik millist luud, kuid kõige sagedamini esineb murde selgroo lülikehades, randmepiirkonnas ja puusapiirkonnas reieluukaelas. 

Osteoporoos on eelkõige vanemate inimeste haigus, mistõttu kukkumise ja luumurru ohtu võib suurendada halb tasakaal, kehv nägemine ja lihaste nõrkus. 
Inimeste eluea pikenemisega seoses suureneb osteoporootiliste luumurdude esinemissagedus.
 
Loe osteoporoosi kohta meie allorganisatisiooni Eesti Osteoporoosihaigete Liidu kodulehelt.

 

ManusSuurus
Osteoporoosist patsiendile458.67 KB